ВСТУПНА КАМПАНІЯ – 2025
1.1. Приймальна комісія Комунального закладу «Харківський фаховий вищий коледж мистецтв» Харківської обласної ради (далі – Приймальна комісія) – робочий орган закладу освіти, передбачений пунктом першим статті 39 Закону України «Про фахову передвищу освіту» (далі – Закон), що утворюється для організації прийому вступників. Строк повноважень Приймальної комісії становить один календарний рік.
Приймальна комісія працює на засадах демократичності, прозорості та відкритості відповідно до чинного законодавства України, Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2025 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 10 лютого 2025 року №168, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26 лютого 2025 року за №312/43718 із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 28 лютого 2025 року №388 (далі – Порядку прийому), Правил прийому (далі – Правила прийому) до комунального закладу «Харківський фаховий вищий коледж мистецтв» Харківської обласної ради (далі
– Коледж), Статуту коледжу та цього положення про Приймальну комісію (далі – Положення).Положення про Приймальну комісію затверджується педагогічною радою коледжу відповідно до Законів.
1.2. Склад Приймальної комісії затверджується наказом директора коледжу, який є головою комісії.
Голова Приймальної комісії відповідає за виконання покладених на Приймальну комісію завдань і здійснення нею своїх функцій.
Заступником голови Приймальної комісії призначається заступник директора, або керівник структурного підрозділу коледжу.
Наказ про затвердження складу Приймальної комісії видається директором коледжу до початку календарного року.
1.
3. Для виконання покладених на Приймальну комісію завдань і здійснення нею своїх функцій відповідно до наказу директора коледжу утворюються такі підрозділи Приймальної комісії: предметні (вступного випробування творчих та/або фізичних здібностей вступників відповідно до спеціальності) екзаменаційні комісії; комісії для проведення співбесід; комісія по розгляду мотиваційних листів; апеляційна комісія (апеляційні комісії).Допускається включати до складу цих комісій науково-педагогічних (педагогічних) працівників інших закладів освіти.
Предметні екзаменаційні комісії та комісії для проведення співбесід утворюються у випадках, передбачених Правилами прийому, для проведення вступних випробувань при вступі на навчання за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» на основі базової та повної загальної середньої освіти. До складу цих комісій можуть входити (за згодою) працівники інших закладів освіти.
Порядок роботи апеляційної комісії затверджується директором коледжу.
Наказ про затвердження складу предметних екзаменаційних, апеляційної комісій видається директором Коледжу впродовж місяця після набрання чинності Порядку прийому.
Список працівників, які допускаються до роботи для забезпечення діяльності Приймальної комісії та її підрозділів, затверджується наказом директора коледжу з числа педагогічних працівників та навчально-допоміжного (адміністративного) персоналу коледжу.
1.
4. Склад Приймальної комісії та її підрозділів, за винятком осіб, які входять до них згідно з посадовими обов’язками, щороку поновлюється не менш ніж на третину. Одна й та сама особа може бути відповідальним секретарем не більше ніж три роки поспіль.До складу Приймальної комісії, предметних екзаменаційних та апеляційної комісії не можуть входити особи, діти яких вступають до коледжу у поточному році.
2.
1. Відповідно до Правил прийому, Статуту коледжу, наявної ліцензії (сертифікатів про акредитацію) Приймальна комісія розробляє Правила прийому, які затверджує Педагогічна рада коледжу відповідно до пункту 1 статті 43 Закону.2.
2. Приймальна комісія: забезпечує інформування вступників, їх батьків та громадськість з усіх питань вступу до Коледжу; організовує прийом заяв та документів, приймає рішення про допуск вступників до участі в конкурсі (до участі у вступних випробуваннях); подає до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі – ЄДБО) отримані від вступників дані про них, вносить зміни до статусів заяв вступників в Єдиній базі; координує діяльність усіх структурних підрозділів коледжу щодо підготовки та проведення конкурсного відбору; організовує і проводить консультації з питань вступу на навчання та вибору спеціальності, що найбільш відповідає здібностям, нахилам і рівню підготовки вступників; організовує та контролює діяльність технічних, інформаційних і побутових служб щодо створення умов для проведення вступної кампанії; забезпечує оприлюднення на веб-сайті коледжу цього Положення, Правил прийому та інших документів, передбачених законодавством; приймає рішення про зарахування вступників за формами навчання і джерелами фінансування.2.3. Рішення Приймальної комісії приймаються за присутності не менше двох третин складу Приймальної комісії простою більшістю голосів та своєчасно доводяться до відома вступників.
Рішення Приймальної комісії оформлюються протоколами, які підписує голова і відповідальний секретар Приймальної комісії.
3.
1. Прийом заяв та документів вступників проводиться у строки, передбачені Порядком прийому і Правилами прийому.3.
2. Приймальна комісія приймає рішення про допуск вступника до участі у конкурсі, про що повідомляє про це вступника.3.
3. Для проведення вступних іспитів коледжем формуються екзаменаційні групи в порядку реєстрації документів; відповідно до груп формуються відомості співбесіди, вступного іспиту.3.
4. Розклад вступних іспитів, що проводяться коледжем, затверджується головою Приймальної комісії і оприлюднюється шляхом розміщення на веб-сайті коледжу та інформаційному стенді Приймальної комісії не пізніше ніж за три дні до початку прийому заяв та документів для вступу на навчання за відповідними освітньо-професійним ступенем та формами навчання.3.
5. Копії документів і фотокартки незарахованих вступників, що не отримані ними, а також їх екзаменаційні роботи зберігаються протягом одного року, після чого знищуються та про що складається відповідний акт.4.
1. Вступне випробування – очне, дистанційне або змішане (за рішенням закладу освіти; для осіб, які проживають та знаходяться на тимчасово окупованій території – за зверненням вступника) оцінювання підготовленості вступника, що проводиться у формі вступного іспиту, співбесіди чи конкурсу творчих та/або фізичних здібностей (далі – творчого конкурсу), за результатами якого виставляється одна позитивна оцінка за шкалою 100-200 (з кроком не менше ніж в один бал, що включає до десяти додаткових балів за успішне закінчення підготовчих курсів для вступу до закладу освіти) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»).4.
2. Особливості організації та проведення вступних випробувань у Коледжі у 2025 році регламентується Положенням про організацію вступних випробувань до комунального закладу «Харківський фаховий вищий коледж мистецтв» Харківської обласної ради у 2025 році https://abitur.kvkm.net.ua/polozhennya-pro-orhanizatsiyu-vstupnykh-vyprobuvan.html.4.
3. Голови предметних екзаменаційних, предметних комісій, які відповідають за проведення вступних іспитів, щороку складають необхідні екзаменаційні матеріали: програми вступних іспитів, що проводяться коледжем, критерії оцінювання відповіді вступника тощо та подають їх на затвердження голові Приймальної комісії не пізніше, ніж через місяць після набрання чинності Порядку прийому. Форма вступних іспитів у Коледжі і порядок їх проведення затверджуються кожного року у Правилах прийому. На навчання для здобуття освітньо-професійного ступеня на основі повної загальної середньої освіти для відповідних категорій вступників вступні іспити, окрім вступу на творчі спеціальності, проводяться відповідно до програм зовнішнього незалежного оцінювання/національного мультипредметного тесту відповідних років.4.
4. На вступних іспитах повинна бути забезпечена спокійна і доброзичлива атмосфера, а вступникам надана можливість самостійно, найбільш повно виявити рівень своїх знань і умінь.4.
5. Вступне випробування (творчий конкурс або співбесіда) проводяться не менше ніж двома членами комісії з кожним вступником згідно з розкладом у день іспиту.4.
6. Бланки протоколів співбесіди зі штампом Приймальної комісії зберігаються у відповідального секретаря Приймальної комісії (керівника відповідного підрозділу) коледжу, який видає їх голові екзаменаційної комісії в необхідній кількості безпосередньо перед початком екзамену.4.
7. Коледж проводить творчі конкурси для вступників на основі базової та повної загальної середньої освіти на освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр за спеціальностями: В6 «Перформативне мистецтво» освітньо-професійні програми: «Народна хореографія», «Класична та сучасна хореографія»; В5 «Музичне мистецтво» освітньо-професійні програми: «Естрадне та джазове інструментальне мистецтво», «Народне інструментальне мистецтво», «Народне пісенне мистецтво та хорове диригування»; В6 «Перформативне мистецтво» освітньо-професійна програма: «Видовищно-театралізовані заходи».4.
8. З урахуванням необхідності створення безпечних і нешкідливих умов та дотриманням медико-санітарних вимог вступні випробування проводяться у дистанційно за допомоги інтернет технологій.4.
9. Для проведення вступних випробувань встановлюються такі норми часу (в астрономічних годинах, не більше): співбесіда – 0,25 на вступника; вступне творче випробування – 0,25 на вступника.4.
10. Під час проведення вступних іспитів не допускається користування електронними приладами, підручниками, навчальними посібниками та іншими матеріалами, якщо це не передбачено рішенням Приймальної комісії. У разі використання вступником під час вступного випробування сторонніх джерел інформації (у тому числі підказки) він відсторонюється від участі у випробуваннях, про що складається акт. На екзаменаційній роботі такого вступника член відповідної комісії вказує причину відсторонення та час. При перевірці така робота дешифрується і за неї виставляється оцінка менше мінімальної кількості балів, визначеної Приймальною комісією та Правилами прийому, для допуску до участі в конкурсі або зарахування на навчання за квотами, незважаючи на обсяг і зміст написаного.4.
11. Особи, які без поважних причин (визнаних такими за рішенням приймальної комісії) не з’явилися на вступні випробування у визначений розкладом час, особи, знання яких було оцінено балами нижче встановленого Правилами прийому мінімального значення, а також особи, які забрали документи після дати закінчення прийому документів, до участі в конкурсному відборі не допускаються. За наявності поважних причин, підтверджених документально, вступники допускаються до складання пропущених вступних іспитів з дозволу Приймальної комісії в межах встановлених строків і розкладу проведення вступних іспитів.4.
12. Перескладання вступних іспитів не допускається. Вступники, знання яких було оцінено нижче, ніж визначена Приймальною комісією та Правилами прийому кількість балів, необхідна для допуску до участі у конкурсі не допускаються.4.
13. Апеляція вступника щодо екзаменаційної оцінки (кількості балів), отриманої на вступному випробуванні у коледжі (далі – апеляція), повинна подаватись особисто вступником не пізніше наступного робочого дня після оголошення екзаменаційної оцінки.5.
1. Список рекомендованих до зарахування вступників оприлюднюється Приймальною комісією відповідно до загальної кількості набраних балів кожним вступником у строки, визначені Правилами прийому. У списку зазначаються підстави для надання рекомендацій щодо зарахування за формами фінансування навчання.5.
2. Рішення про зарахування вступників ухвалюється на засіданні Приймальної комісії і оформлюється протоколом, в якому вказуються умови зарахування (за результатами співбесіди, за результатами участі в конкурсі тощо).5.
3. На підставі рішення Приймальної комісії директор коледжу видає наказ про зарахування вступників; інформація про зарахованих вступників доводиться до їх відома та оприлюднюється.5.
4. Зарахованим до складу студентів, за їх проханням, видаються довідки встановленого зразка для оформлення звільнення з роботи у зв’язку зі вступом до коледжу.5.
5. Після видання директором коледжу наказу про зарахування вступників на навчання уповноважені особи Приймальної комісії проставляють в Єдиній базі протягом доби відповідні відмітки щодо зміни статусу вступника та верифікують в Єдинії базі накази про зарахування вступників на навчання у строки, встановлені Порядком прийому та Правилами прийому.5.
6. Особам, які не зараховані на навчання, видається, за їх проханням, довідка про результати їх участі у конкурсі (іспитах) для участі в конкурсі щодо вступу до іншого закладу освіти.5.7. За результатами роботи Приймальної комісії щодо набору на відповідні форми навчання складається звіт про результати прийому на навчання, який затверджується на засіданні Педагогічної ради коледжу.